Podsumowanie 2014 roku i najpopularniejsze wpisy

Drodzy Czytelnicy,

pragnę złożyć Wam mocno spóźnione życzenia noworoczne. Oby nowy 2015 r. był jeszcze lepszy!

Od ostatniego wpisu minęło bardzo dużo czasu. Jak wiecie z Facebooka, pod koniec października urodziłam córeczkę i opieka nad nią pochłania 90% mojego czasu, reszta to obowiązki domowe i niezbędny wypoczynek – na bloga niestety zabrakło mi czasu. Docieramy się jednak i mam nadzieję, że będę miała coraz więcej czasu, aby wrócić do pracy w choć minimalnym wymiarze i czasami napisać nowy wpis. W sumie bardzo chętnie bym już coś sama przetłumaczyła (na razie podzlecam tłumaczenia stałych klientów sprawdzonym tłumaczom), żeby zapewnić sobie trochę “odskoczni umysłowej”.

Ubiegły rok nie był może najbardziej pracowity – od września byłam na zwolnieniu lekarskim, ale zanim na nie poszłam, i tak wykonałam bardzo wiele ciekawych zleceń i w szczególności cieszę się ze zwiększenia liczby zleceń od klientów bezpośrednich. Oprócz kontynuowania współpracy z takimi biurami tłumaczeń jak ST Gambit, SDL, Skrivanek, MAart udało mi się nawiązać współpracę z nowymi biurami takimi jak Tanie Tłumaczenia czy Koncepcja. W zasadzie może zwrot “udało mi się” nie jest adekwatny, ponieważ w tym roku nie wysyłałam aplikacji do nowych agencji z uwagi na brak czasu na nowe zlecenia. Nowi klienci sami mnie znajdowali, najczęściej przez Google i Proz.com, co samo w sobie jest bardzo pozytywną zmianą i dobrze świadczy o przyjętej przeze mnie strategii marketingowej. Bardzo się cieszę, że liczba wejść na stronę w porównaniu z 2013 r. zwiększyła się o 129% :). Ktoś tu jednak zagląda (głównie z Polski).

Wpisy, które w 2015 r. cieszyły się największą popularnością, to:

  1. Skuteczne sposoby na uczenie się czasowników nieregularnych – zdecydowanie najpopularniejszy wpis na stronie – czytano go 14 738 razy.
  2. Mówiąc w cudzysłowie – 3160 odsłon.
  3. 5 Free Multilingual Resources That Will Make You Translate Faster – 2715 odsłon.
  4. Łacińskie skróty w języku angielskim i ich tłumaczenie – 2558 odsłon.
  5. Dwujęzyczne wychowanie dziecka od urodzenia – fakty i mity – 863 odsłony.

Oczywiście daleko mi do tuzów blogosfery, ale biorąc pod uwagę niszową tematykę bloga, to jestem całkiem zadowolona.

Mam nadzieję, że w 2015 r. uda mi się godzić obowiązki mamy i przedsiębiorcy oraz że będę miała czas i pomysły na ciekawe wpisy na blogu oraz uaktualnianie profilu na Facebooku. Jeśli chodzi o zawodowe postanowienia na ten rok, to nie szaleję, bo wiem, że czasu naprawdę nie będę miała zbyt dużo, ale chciałabym wziąć udział w jednej z branżowych konferencji, a być może także po raz drugi przygotować prezentację na wirtualną konferencję Proz.com. Czas pokaże, co z tych zamierzeń uda się zrealizować!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *